Politechnika Koszalińska - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
katalog przedmiotów - pomoc

Zarządzanie w Turystyce

Informacje ogólne

Kod przedmiotu: 0622-ZARZ12ZwT Kod Erasmus / ISCED: (brak danych) / (brak danych)
Nazwa przedmiotu: Zarządzanie w Turystyce
Jednostka: Wydział Nauk Ekonomicznych
Grupy:
Punkty ECTS i inne: (brak)
Język prowadzenia: (brak danych)
Pełny opis:

Specjalność: ZARZĄDZANIE W TURYSTYCE

Kierunek: ZARZĄDZANIE II stopień

Kierownik: prof. nadzw. dr hab. Jacek Borzyszkowski

Krótki opis specjalności

„Zarządzanie w turystyce” to specjalność, której głównym celem jest merytoryczne i praktyczne przygotowanie studentów do pracy w przedsiębiorstwach szeroko rozumianej „branży turystycznej”, jednostkach samorządu terytorialnego oraz instytucjach turystycznych. Zdobyte podczas kształcenia umiejętności pozwolą absolwentom ww. specjalności, na sprawne i efektywne zarządzanie sferą turystyki, zarówno na rynkach lokalnych, jak i regionalnych. Dotyczy to m.in. kwestii właściwego planowania rozwoju turystyki, organizowania struktur zajmujących się turystyką, skutecznego motywowania zasobów ludzkich w turystyce oraz efektywnej i skutecznej kontroli różnego rodzaju działań podejmowanych na rzecz zrównoważonego, uwzględniającego aspekt ochrony środowiska rozwoju turystyki.

Profil absolwenta

Absolwent specjalności „Zarządzanie w turystyce” dysponuje wszechstronną wiedzą teoretyczną z zakresu turystyki oraz przygotowaniem praktycznym niezbędnym do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach turystycznych, jednostkach samorządu terytorialnego oraz różnego rodzaju organizacjach turystycznych. Zdobyta wiedza pozwala m.in. na skuteczne i efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem turystycznym, w tym także na założenie i prowadzenie własnej firmy. Umiejętność tworzenia turystycznych produktów markowych oraz kreowania ich właściwego wizerunku umożliwia ponadto skuteczne konkurowanie na tak dynamicznie rozwijającym się rynku usług turystycznych.

Potencjalne miejsca pracy

W Polsce, a zwłaszcza na całym Pomorzu istnieje ogromne zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę pracującą w usługach turystycznych. Praca w „branży turystycznej” to wielka szansa dla młodych ludzi na zdobycie pierwszych doświadczeń na rynku pracy. „Zarządzanie w turystyce” to specjalność dla osób dynamicznych, kreatywnych, pragnących w przyszłości wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności praktyczne na rynku usług turystycznych. Absolwenci ww. specjalności znajdą pracę w:

 przedsiębiorstwach turystycznych i rekreacyjnych,

 administracji rządowej i samorządowej,

 organizacjach pozarządowych o profilu turystycznym,

 szkolnictwie.

Absolwenci będą również przygotowani do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej, nie tylko w branży turystycznej.

Obszary tematyczne:

 Turystyka biznesowa i konferencyjna

 Turystyka w jednostkach samorządu terytorialnego

 Międzynarodowe organizacje turystyczne

 Produkty markowe w turystyce

 Zarządzanie turystyką na obszarach chronionych

Dlaczego warto studiować na specjalności?

Specjalność powstała z myślą o nowych potrzebach, jakie pojawiły się na dynamicznie rozwijającym się rynku usług turystycznych w Polsce. Związane są one przede wszystkim z brakiem młodej, profesjonalnie przygotowanej do zarządzania sferą turystyki kadry pracowniczej. Problem ten dotyczy zarówno sektora prywatnego, czyli szeroko rozumianej „branży turystycznej”, jak i sektora publicznego (np. urzędy marszałkowskie, urzędy wojewódzkie, starostwa powiatowe, urzędy miast i gmin, centra promocji i informacji). Absolwenci ww. specjalności z pewnością sprostają wymaganiom, jakie postawi przed nimi rynek usług turystycznych. Ich profesjonalizm i rzetelne przygotowanie merytoryczne i praktyczne umożliwi im skuteczne i efektywne realizowanie powierzonych zadań, zaś umiejętność kreowania nowych produktów turystycznych przyczyni się do bardziej dynamicznego rozwoju ich kariery zawodowej.

Zajęcia w cyklu "Semestr letni roku akademickiego 2017/2018" (zakończony)

Okres: 2018-02-19 - 2018-06-12
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć: (brak danych)
Koordynatorzy: (brak danych)
Prowadzący grup: (brak danych)
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Zaliczenie

Zajęcia w cyklu "Semestr letni roku akademickiego 2018/2019" (w trakcie)

Okres: 2019-02-18 - 2019-06-10
Wybrany podział planu:


powiększ
zobacz plan zajęć
Typ zajęć: (brak danych)
Koordynatorzy: (brak danych)
Prowadzący grup: (brak danych)
Lista studentów: (nie masz dostępu)
Zaliczenie: Zaliczenie
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Politechnika Koszalińska.